ההפגנה מול בית התיאטרון. "בריאות לפני חינוך" | צילום באדיבות ההורים         

במשך שנים מוחים הורים מ'אורט' חולון נגד הצבתן של אנטנות סלולריות על גדר בית הספר, ברחוב פרופסור שור. הקיץ, אחרי הפסקה קצרה, חזרה המחאה, כשהפעם מאיימים ההורים שלא להחזיר את ילדיהם לחטיבה השש שנתית. הבוקר (ד') הגיעו ראשי המחאה ועשרות מפגינים אל 'ועידת החינוך של ערי ישראל' שהתקיימה ב'תיאטרון הבובות' בעיר, על מנת להשמיע את קולם לאחד מאורחי הכבוד, ראש העירייה מוטי ששון. 

יש לציין כי עיריית חולון טוענת באופן עקבי כי בדיקות במקום מוכיחות כי מתקני חברות הסלולאר שמחוברות לאנטנות מציגים נתונים תקינים שעומדים בדרישות ארגון הבריאות העולמי. לטענתם הורים, בדיקה שהם ביצעו הציגה 7.5 מיקרו וואט לסמ"ר, 18.8 מיקרו וואט לסמ"ר והחמורה ביותר, 26.7 מיקרו וואט לסמ"ר, מדידה שהתקבלה בקומה השלישית של בית הספר.

בתגובה לממצאים האלה הפיצו הורים עצומה הקוראת להסרת האנטנות. במקרה שהן לא יוסרו, טוענים ראשי המחאה, התלמידים לא ישובו אל ספסל הלימודים. היום, כאמור, הגיעה המחאה אל פתחה של ועדת החינוך בחולון. 

"היו הרבה מלחמות לאורך השנים", אומרת היום אחת האמהות לתלמיד בבית הספר. "אבל הפעם גילינו שמורחים אותנו. הבדיקות שנערכות שמציגות רמות קרינה תקינות, הן מטעם חברות התקשורת, שעל מנת לקבל רישיון ביקשו מודל מסוים שיישרת את האינטרס שלהם. אנחנו נעשה לזה סוף".

"אני מאוד פעילה בבית ספר, ברמה החברתית והחינוכית, אבל אני היום במצב שמבחינתי הכל בטל בשישים. קודם כל הבריאות של הילדים וצוותי ההוראה, אחרי זה כל השאר. עשרות הורים כבר הודיעו שלא ישלחו את ילדיהם לבית הספר ורשמו אותם במקווה ישראל. בית הספר, אגב, איתנו לגמרי אבל מטבע הדברים המורים ושאר הצוותים חוששים. אנחנו לא מוכנים שיסכנו יותר את הילדים שלנו".

צפו: 

תגובת העירייה תתפרסם כאשר תתקבל.