תביעת פיצויים: צו האופנה של בינייני מגורים רבי קומות בשנות השבעים כלל גם חנויות מתחת לדירות המגורים. בדרך כלל, ואפילו כיום, משמשים מבנים אלו כחנויות מכולת. ברחוב שנקר 35 בחולון אחד המבנים משמש מזה שנים כחנות לבעלי חיים. על פי תביעה שהוגשה לאחרונה לבית משפט השלום בראשון לציון, השילוב יוצא הדופן הזה מוביל לסיכסוך רווי יצרים.

בעליה של החנות, עמיר בריגמן, הגיש לבית משפט השלום בראשון-לציון תביעה בסך 126 אלף שקל כנגד יעקב וצ'רנה רוכמן. הכלבו עוסק, בין השאר, בממכר ציוד ומזון לבעלי חיים. לטענת התובעים, המיוצגים על ידי בא כוחם, עו"ד יואב גפני, החברה מפעילה ומחזיקה את החנות ברישיון עסק "ופועלת תחת היתרים מפורשים של כל הרשויות, בכלל זה של עיריית חולון והווטרינר העירוני". אלא שלמרות זאת, על פי כתב התביעה, הבן ואימו מנהלים נגד החנות "מסע צלב", כדבריו, כשלנגד עיניהם מטרת אחת ברורה וחד משמעית – "לגרום לסילוקם".

רוכמן, כך לטענתם, הגיש למשטרת ישראל, עיריית חולון, משרד מבקר המדינה ולרשויות נוספות עשרות תלונות נגדם. בעקבות זאת, לטענתם, הוזמן בריגמן מספר פעמים אל המשטרה על מנת למסור גרסתו. לטענתו, רוכמן, שוחח עם לקוחות פוטנציאלים בכוונה להניאם מלרכוש מוצרים. כמו כן, לטענתו, פירסם כזבים אודות התובע כאילו מסר שוחד לגורמים שונים, לרבות בעיריית חולון.

התובע מבקש מבית המשפט לחייב את הבן ואימו להימנע מלהתקרב אל החנות. ובכלל להימנע מכל יצירת מגע עם מי מעובדי החברה וכן מנטילת מוצרים ומכל הטרדה מאיימת או פרסום כלשהו.

האם ובנה באמצעות בא כוחם עו"ד אלון עציץ הכחישו בכתב ההגנה את המיוחס להם. שכן, לטענתם, מדובר ב"תביעת סרק אשר הקשר שלה למציאות נשען על כרעי תרנגולת. מוגשת כניסיון נואש מצד התובעים לקבל כספים לא להם". התובעים, כך נטען, עושים בתביעתם "שימוש ציני בהליכים משפטיים". רוכמן, כך נטען, לא הוציא דיבה ומעולם לא תקף מילולית. האם, אינה מטרידה מי מהחברה ו"מעולם לא גזלה חלילה וחס חפצים".

בתגובה נמסר מעיריית חולון: "העסק פועל ברישיון".

בא כוחו של עמיר בריגמן, יואב גפני, מסר בתגובה: "מדובר בבעלים של חנות ידועה מוכרת ובעלת מוניטין המנהלת את עסקיה ללא רבב וללא שום תלונה מצד אף גורם. לא אנשים פרטיים ולא גופים מוסדיים כלשהם, ובפרט לא מצד אף רשות, לרבות עיריית חולון. במילים פשוטות, מנהלים את עסקיהם נדרש".